Uzun zamandır beklenen Facebook F8 Geliştirici Konferansı Gerçekleşti!

Uzun zamandır beklenen Facebook F8 Geliştirici Konferansı 1 Mayıs'ta gerçekleştirildi. Bu konferansta Facebook'un yeni dönem tanıtımını Mark Zuckerberg yaptı. Yeni dönem tanıtımı Mark Zuckerberg'in Facebook sayfasından canlı olarak yayınlandı.

Facebook F8 Geliştirici Konferansı'ndan Beklentiler Nelerdi?
Son zamanlarda Facebook ile ilgili en büyük tartışma konusu gizlilik ile ilgiliydi. Bu konferansta detaylıca ele alınacak gizlilik konusu üzerinden, gizlilik önlemleri ile ilgili yeni güncellemeler getirmesi beklenen Facebook, gizlilik yasalarını AB'nin belirlediği standartlara göre düzenleyecek. Daha önce sağladığı gizlilik ile ilgili güncellemelere ek olarak, geliştirilmiş gizlilik önlemleri ile karşımıza çıkacak.

Facebook'tan başka bir beklenti ise, sahte haberler ve nefret söylemlerine karşı bazı önlemler alınacak olması idi. Sahte hesaplar ve onlardan yayılan sahte haberlerle mücadele halinde olan Facebook, bu konuda da ek güvenlik önlemleri alacak. Nefret söylemi içeren paylaşımların engellenmesi konusunda da yoğun bir çaba sürdüren Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, yapay zekanın bu iş için yetersiz kaldığını itiraf etmişti. İnsan moderatörlerin bile bazı şeyleri gözden kaçırdığını belirten Zuckerberg, konferansta bu konu ile ilgili yenilikleri duyuracak.

Tüm gizlilik ve güvenlik beklentilerinin yanı sıra, adından da anlaşılabileceği gibi, F8 Geliştirici Konferası'nda, geliştiriciler için de bazı yenilikler getirilicek. Facebook için en önemli özelliği "Haber Kaynağı" ile ilgili de yenilikler yapılacak. Instagram, Whatsapp ve Messenger platformlarını da bünyesinde bulunduran Facebook, konferansta bu uygulamaların kullanıcı sayılarını bizlerle paylaşacak. Bunun dışında Facebook, Hikayeler ve Messenger botları ile ilgili yenilikler de yapacak.

Oculus'un da sahibi olan Facebook, ilk bağımsız VR seti olan Oculus Go ile ilgili tüm detayları ortaya çıkaracak. İlk olarak, Mart ayında ortaya çıkan Oculus Go'nun nasıl olacağı bu konferansta şekillenecek. Konferansta Oculus'un Premium VR seti Project Santa Cruz ve Rift'in devam modeli olan Rift 2 ile ilgili bazı detaylar paylaşılacak.

Artırılmış gerçeklik konusunda da atılım yapması beklenen Facebook, AR destekli film posterleri ile ilgili bazı yenilikler yapacak. 

Facebook F8 Geliştirici Konferansı'na dair detaylar için www.f8.com sitesini inceleyebilir, Mark Zuckerberg'in Facebook sayfasından dün yayınlanan konferansı izleyebilirsiniz.


Kaynak: < https://bit.ly/2I5u1g2 > 
Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress