Tarihi Dell ve EMC Birleşmesi 7 Eylül’de Tamamlanıyor

Dell Inc. ve EMC Corporation, şirketlerin birleşmesi için gereken işlemlerin 7 Eylül 2016 Çarşamba günü tamamlanmasını hedeflediklerini duyurdu. Birleşmiş şirket, işlemlerin sonuçlanmasının hemen ardından yeni adı olan Dell Technologies ile faaliyet göstermeye başlayacak.

Duyuru, Dell ve EMC’nin önerilen birleşmesine izin veren Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın birleşme işlemlerine ilişkin mevzuat onayını takiben yapıldı. Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın onayı, işlemlerin tamamlanması için son resmi yükümlülüğü yerine getirme özelliğini taşıyordu. EMC ortakları, 19 Temmuz’da, EMC’nin hisse senetlerinin yaklaşık %74’ünü yansıtan ve ortakların neredeyse % 98’ini oluşturan paydaşların birleşme lehinde oy vermesi suretiyle alım satım işlemlerini onaylamıştı.

EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci, “Boston merkezli bir girişimden müşterilerimize büyük kararlılıkla bağlı olduğumuz küresel, birinci sınıf bir teknoloji şirketine dönüşmemiz kapsamında, EMC olarak inşa ettiğimiz her şeyle gurur duyuyorum. Dell ve EMC’nin birleşmesi, gelecek BT döneminde olmazsa olmaz teknolojileri sunarak, sektörde yeni bir güç merkezi oluşturacak” dedi.

İşlemlerin tamamlanmasıyla beraber EMC ortakları, şirketin VMware ile ilgili ekonomik durumunun bir kısmına yönelik menkul değer takibinin yanı sıra hisse başına nakit olarak 24.05 dolar alacak. Ticari işlemlerin kapanışında öngörülen tahsil edilmemiş EMC hisselerinin sayısı temel alındığında, EMC ortaklarının yeni menkul değer takibinde şirketin her hissesi için yaklaşık 0.111 hisseye sahip olması bekleniyor. İşlemlerin sonuçlanması üzerine, “EMC” sembolü altındaki hisselerin New York Borsası’nda göreceği işlemler askıya alınmış olacak. “DVMT” sembolü altındaki menkul değer takibi hisselerinin ise New York Borsası’nda 7 Eylül Çarşamba günü işlem görmeye başlaması öngörülüyor.
Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress