Sosyal Medya Üzerine En İyi 5 Film

Sosyal medya meraklıları ve sevdalılarını yakından ilgilendiren hafta sonu keyifle izlemelik 5 film:

1. Lolipop / Har Candy (2006)


Hayley, 14 yaşında çekici bir genç kızdır. İnternette tanıştığı 30 yaşındaki moda fotoğrafçısı Jeff ile tanışmak üzere bir kafede buluşurlar. Aralarında yaşanan yakınlaşma onları Jeff'in dairesine kadar götürür ve bu beklenmedik bir olayın başlangıcı olur. Hayley, uzun süredir merak ettiği sırrı çözmek için Jeff'in içkisine ilaç katar. Jeff'in kendisinden önce de küçük kızları dairesine getirip getirmediğini öğrenme çabasındadır. Günlerdir kayıp olan Donna Mauer'in tek şüphelisi olarak da Jeff'i görmektedir.

2. Her Şeyimiz Meydanda / We Live in Public (2009)


Her Şeyimiz Meydanda, “adını hiç duymadığımız en büyük internet öncüsü” Josh Harris’in yaşamına odaklanıyor.

3. Sosyal Ağ / Social Network (2010)Sosyal Ağ filmi Facebook'un nasıl doğduğunu ve kurucusu olan Mark Zuckerberg’in hayatını konu almaktadır.

4. Catfish (2010)

İnternette tanıştığı ve hiç görmediği birisine aşık olan Nev’in kardeşleri ,onun hayatını filme almaya karar verince ortaya çıkmıştı bu proje. Nev aşık olduğu kişiyle görüşmeye gidince, insanı şaşkına çeviren sürprizlerle dolu bir yolculuğa dönüşüyordu belgesel.

5. Sanal Hayatlar / Disconnect (2012)Ailesini aramaya vakit yaratmakta zorlanan işkolik bir avukat, sırları internet ortamına yayılan bir çift, bir sınıf arkadaşına internet üzerinden kabadayılık taslayan çocuğunu yola getirmeye çalışan emekli bir polis memuru ve kariyer peşinde koşan bir bir gazetecinin yetişkin sitelerindeki mücadelesi... Tüm bu karakterleri aynı noktada buluşturan tek şey ise çağımızın buluşu internet! Modern iletişimin yeni adı olan internet tüm köşeli halleriyle masaya yatırılırken birbirinden farklı bir grup insanın hayatı üzerinde yaptığı benzer etki vurgulanıyor. Filmin yönetmen koltuğunda 2006 yılında çektiği Murderball belgeseliyle Oscar'a aday gösterilen ve Sundance başta olmak üzere önemli organizasyonlarda ödüle layık görülen Henry Alex Rubin bulunuyor.
Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress