Sıcaklar En Çok E-Ticarete Yarıyor

Sıcakların herkesi etkilediği Ağustos ayında termometrelerin 35' ve üzerine çıkması e-ticaret %100 üzerinde artıyor. Aynı doğrultuda sıcaklığın 40 dereceyi bulduğu durumlarda online alışverişteki artış %120'ye yaklaşıyor.

avantajix.com'un kurucu ortağı Güçlü Kayral: "İnsanlar aşırı sıcaklarda evlerinden veya ofislerinden çıkmamaya özen gösteriyorlar; temel ihtiyaçları dahil alışverişlerinin çoğunu e-ticaret üzerinden yapıyorlar."

Kayral, Avantajix gibi cachback sitelerinin avantajlarını da şöyle anlattı: “Avantajix internetten para dağıtıyor. Konsept oldukça orijinal ve Türkiye’de bir ilk. 300’ü aşkın seçkin online alışveriş mağazasını tek çatı altında topladık. Biz bu online mağazalara müşteri gönderiyoruz. Müşteri bu mağazalardan alışveriş yaparsa, mağazadan komisyon alıyoruz. Bu komisyonu müşteriye veriyoruz. Böylelikle sadece bir fazla “tık” ile müşteri hiç hesapta olmayan para kazanmış oluyor.

Bir örnek vermek gerekirse annenize özel bir günde hediye alacaksınız. Online alışveriş yapacağınız siteye girdiniz, 200 TL olan bir ürün yüzde 50 indirimle100 liraya satılıyor. Siz de bu ürünü aldınız. Cebinizden ne kadar para çıktı? 100 TL.

Alışverişinizi direkt mağazanın internet sitesine girmek yerine, önce Avantajix’e girip, oradan bizim yönlendiremizle aynı siteye gitmeniz halinde ise yine o ürünü indirimli olarak 100 TL’ye alıyorsunuz. Üstüne mağazanın bize vereceği diyelim yüzde 15 komisyonu nakit olarak kazanıyorsunuz. Yani hediye için cebinizden çıkan para 85 TL’ye düşüyor.

Bu bir kazan-kazan sistemi. Hem mağaza kazanıyor, çünkü yeni müşteriler ve satış elde ediyor. Hem de müşteri kazanıyor çünkü havadan gelen bir para bu; eğer Avantajix olmasa bu parayı alamayacaktı; alışveriş böyle ucuzlamayacaktı.”
Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress