Instagram Kimi Sevdiğini Çok İyi Biliyor!

Eskiden Instagram algoritması kronolojik bir yapıya sahipti. Instagram gönderileri, kullanıcılarının takip ettiklerini zaman akışında en yeniden en eski paylaşımlara doğru sıralanıyordu. Bu da gönderilerin %70’ini, takip ettiğimiz kullanıcıların gönderilerinin ise %50’sini kaçırmamıza sebep oluyordu. Instagram'ın yeni düzenlemesine göre tanıdıklarımızın paylaşımlarının %90’ına erişim sağlayabiliyoruz. Yani Instagram'da artık hangi arkadaşımınız en çok fotoğraflarını mı videolarını mı daha çok beğendiğimizi, hangi arkadaşlarımızın bizim için daha önemli olduğunu belirleyebiliyoruz. Bu yenilikle Instagramda daha fazla vakit geçireceğiz. 

Instagram’ın, herkes için vazgeçilmez bir kaynak oluşturmak için geçmişteki davranışınıza dayalı olarak makine öğrenmesi  kullanıyor. Yani biriyle aynı hesapları takip etseniz bile, bu hesaplarla nasıl etkileşimde bulunduğunuza bağlı olarak kişiselleştirilmiş bir haber kaynağına sahip olursunuz. 
Bu kişiselleştirme kullanıcının ilgi alanı, yenilik, ilişki, uygulamayı kullandığı sıklık, takip etme ve kullanım gibi alanlarla sağlanmaktadır.
Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress