Google'dan Yeni Bir Yapay Zeka: Android P

Google, geçtiğimiz günlerde resmi olarak Android P'yi tanıttı. Android P ile birlikte gelecek pek çok yeni özellik var elbette; peki öne çıkan hangileri dersiniz?

Yapay zeka destekli geliştirmelerin yanı sıra arttırılmış pil ömrü ve tamamen yeni bir kullanım deneyimine sahip olan Android PGoogle'ın şimdiye kadar sunduğu en akıllı Android olacak gibi gözüküyor. Bunun yanı sıra yeni Android ile beraber güvenlik önlemleri de ciddi ölçüde arttırılmış durumda.

Teknoloji firmaları ve hizmetlerinin kullanıcı verilerini topladıkları ve kullandıkları yöntemler, geçtiğimiz aylar içerisinde olabilecek en kötü şekillerde öne çıktı ve Google, bu problemi Android P ile çözmeyi planlıyor.

Yeni sürüm, Android'in uygulamaların arka planda çalışmalarını nasıl takip ettiğini ve kullanıcılar hakkında toplayabildikleri verileri büyük ölçüde değiştiriyor. Android P, ilk defa uygulamaların çalışmazken kullanıcılar hakkında bilgi toplamalarını - bulundukları konumlar ve ağ durumu gibi - ve kamera veya mikrofona erişimlerini durduruyor. Bu kurallar, kullanıcıların uygulamaya ilk yükleme sırasında izin verdikleri durumlarda bile geçerliliğini koruyor.


Kaynak: https://bit.ly/2GVYRCY

Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress