Google'dan Fotoğraf Tarama Uygulaması: PhotoScan

Eskiden çektiğimiz fotoğrafları hatıra kalması için Tab ettirmek yani bastırmak gerekiyordu. Ama artık dijital fotoğrafçılık çok gelişti ve fotoğraf filmlerin yerini hafıza kartlarına, microSD kartlar aldı. Eski fotoğraf albümlerini dijitale profesyonel bir şekilde aktarmak isteyenler, fotoğrafları tarayıcı ile tek tek taratıyor ve bu şekilde hard disklerde saklıyorlardı ve sonunda bu yöntem de eskidi.

Google bunu da düşündü ve  hemen PhotoScan uygulamasını çıkararak o yöntemi de nostalji defterine yazdırdı. Google PhotoScan, farklı algoritması ile oldukça başarılı çalışıyor, fotoğrafı birebir tarıyor ve taranan fotoğrafları ister film rulosuna isterseniz de Google Photos hesabınıza kaydedebiliyor.

Google PhotoScan ile önce fotoğraf çekiyorsunuz ve daha sonra fotoğrafın çevresinde dört adet beyaz nokta beliriyor. Bu noktaları da hizalayarak fotoğrafı çekerseniz sanki eski fotoğrafı akıllı telefonunuz ile çekmiş gibi profesyonel bir şekilde dijitale aktarabiliyorsunuz. İşte PhotoScan ile fotoğraf taramak bu kadar kolay!

Kaynak: teknolojioku.com
Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress