Girişimci Adaylarına Destek Veren Bir Platform: Workinlot

Girişimci adaylarına sağladığı özgün bir akış ile kendilerini geliştirme ve ekosisteme bağlanabilme imkanı sağlayan girişimcilik ağı Workinlot, girişimci adaylarının gerçek sorunlarına fikir değil, proje üretmelerini ve ürettikleri bu projelerin sanal bir destek ile iş kavramlarına çevrilip ekosistem üyesi yatırımcılara ve kurumlara ulaştırmalarını sağlıyor.

Geçen yıl, Atilla Erel ve Baran Korkut tarafından kurulan Workinlot platformu, şu an için 4 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Girişimciliğe merakı olan bireylerin ihtiyaçlarına tamamen dijital bir ürün ile çözüm sağlayan Workinlot platformu, girişimcilik ekosistemi üyelerini de güçlendirmeyi amaçlıyor. Workinlot, açık inovasyon çağrılarını bir meydan okuma olarak kurgulayarak kurumlara değerli İK ve proje kaynağı sağlamakla birlikte, diğer ekosistem üyesi kitle fonlama platformlarını, ortak çalışma alanlarını, melek yatırım ağlarını ve kurumlarını bir araya getirerek, girişimcinin yatırımcılardan haberdar olmasını ve doğru eşleşmeleri sağlıyor.

Yaklaşık 2 yıllık bir geliştirme sürecinin adından karşımıza çıkan Workinlot, geçtiğimiz ay yaptığı lansman sonrası, haftada yüzde 14 büyüyerek toplam 1000 kullanıcı sayısını geçmeyi başardı.
Workinlot platformunda, şu anda kullanıcılardan gelen 100'e yakın çözüm bekleyen meydan okuma ve proje bulunuyor.

Girişimleri değil, girişimci adaylarını destekleyerek rakiplerinin önüne geçmeyi planlayan Workinlot, girişimci adaylarının "Nereden başlamam gerekir?" , "Ekibimi nasıl kurabilirim?" , "Projem değerli mi? Bunu nasıl anlarım?" , "Nereden eğitimsel destek alabilirim?" gibi sorularına cevaplar veriyor.

Şu an için henüz bir yatırım almayan Workinlot, kurumlar için açık inovasyon ve kurumiçi ürünlerle bir gelir modeli oluşturuyor. Workinlot, gelecekte kullanıcılarına sunmayı planladığı hizmetlerle gelir modelini daha da geliştirmeyi hedefliyor.


Kaynak : < https://bit.ly/2HBbJno >

 

Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress