Facebook Hikayelerde Etkinlik Paylaşımı Geliyor!

Facebook, kullanıcıların bir etkinlik paylaşımı yapmalarını ve o etkinlik başlamadan önce arkadaşlarıyla birlikte hareket edebilmelerini kolaylaştıracak bir yöntem denemeye hazırlanıyor. Kullanıcıların ilgilendikleri etkinlikleri hikayelerinde paylaşabilmelerine olanak tanıyan bir özelliği test ettiklerini duyuran Facebook, kullanıcıların aynı etkinliğe katılmayı planlayan arkadaşlarıyla bir araya gelmelerini sağlamak istiyor.

Test edilen özellik, bir etkinliğin Facebook sayfasını ziyaret ettiğinizde "Hikayende Paylaş" isimli yeni bir seçenek içerecektir. Hikâyede paylaşıldığında ise, kullanıcıların arkadaşları hikayelerinde etkinlik ayrıntılarını içeren ve kendilerinin de ilgilendiklerini belirtmelerine izin veren bir çıkartma görebilecekler. Kişilerin arkadaşları aynı zamanda hikayedeki çıkartmaya tıklayarak etkinliğin sayasını ziyaret edebilecekler.

Ek olarak, bu yeni özellik insanlara aynı etkinliğe katılmayı planlayan arkadaşlarının bir listesini sunacak ve böylece aynı etkinliğe gitmeyi düşünen kişiler kendi aralarında bir grup sohbeti oluşturabilecekler.
Şu an test aşamasında olan özellik özellikle genç kullanıcıları hedefliyor.
Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress