Facebook F8 Geliştirici Konferansı'nda Konuşulan Instagram Yenilikleri!

1 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen Facebook F8 Geliştirici Konferansı'nda Facebook'un yanı sıra, Instagram ile ilgili yeni özellikler de gündeme geldi. Yeni Instagram güncellemesi, GoPro ve Spotify desteğiyle kullanıcılara farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Yayınlanacak güncelleme ile birlikte, kullanıcılara bir çok yeni özellik sunulacak. 

GoPro ve Spotify Güncellemesi!
Yeni gelen güncelleme ile birlikte, kullanıcılar artık birden fazla uygulama içerisinde direkt olarak hikaye paylaşımı yapabilecek. 
Spotify ve GoPro ile anlaşan Instagram, kullanıcılarına doğrudan etkileşim imkanı sunacak. GoPro ve Spotify uygulamaları üzerinden doğrudan Instagram'dan paylaşım yapılabilecek. Spotify kullanıcıları, dinledikleri şarkıları Instagram hikayeleri üzerinden paylaşabilecekler. Ayrıca, direkt mesajlar üzerinden de şarkı paylaşımı yapılabilecek. 

Go Pro güncellemesine baktığımızda ise, artık kullanıcılar çektikleri videoları kolaylıkla hikayeler üzerinden paylaşabilecek. Bu özelliğe ek olarak, dikey ve yatay kırpma, geniş açı ve mükemmel açı özellikleri de kullanıma sunulacak. Go Pro üzerinden bir fotoğraf ya da video seçtikten sonra, seçilen bu fotoğraf ya da video direkt olarak Instagram üzerinden paylaşılabilecek ve düzenlenebilecek. İstenirse, hikayeler ya da direkt mesaj üzerinden de paylaşılabilecek.

Görüntülü Arama Özelliği!
Instagram için ortaya çıkan yenilikler arasında, görüntülü arama özelliği ve yeni kamera efektleri de yer alıyor. 
Özellikle Instagram direkt mesaj kısmı, pek çok uygulama ile anlaşılarak, Whatsapp seviyesinde yetenekli olacak gibi gözüküyor.


Bahsedilen güncellemeler için henüz bir tarih verilmedi, ancak önümüzdeki aylarda bu güncellemelerin kullanıcılara sunulması bekleniyor.
Kaynak: <https://bit.ly/2JODVQqA>


 
Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress