Facebook Artırılmış Gerçeklik Reklamlarını Test Ediyor

Hem kendi platformunda hem de sosyal ağlarda satın almaya yönlendiren reklamları geliştirmeye devam eden Facebook, Snapchatte daha önceleri deneyimlediğimiz yeni bir reklam modeliyle karşımıza çıkıyor. Facebook’taki artırılmış gerçeklik reklamları sayesinde artık kullanıcılar reklamverenlerin ürünlerini sanal gerçeklik modeliyle deneyimleyebilecekler. Daha önce Facebook Messenger'da arttırılmış gerçeklik modeline şahit olduğumuz yeni reklam modelini Haber Kaynağı’nda da görebileceğiz. Şu anlık bu özellik sadece bir grup reklamcıya açık.  Genel sanal gerçeklik reklamları alışveriş yapan kullanıcıların, sanal güneş gözlüğü ve makyaj malzemelerini yüzlerinde deneyimlemelerini sağlıyor. 
"Denemek için bas" seçeneğiyle özelliği aktif hale getirebiliyorsunuz. Sanal olarak yüzünüzde denediğiniz ürünü beğendiğinizd satın almanızda mümkün.

Facebook artırılmış gerçeklik reklamlarını kullanan ilk markanın Michael Kors olduğunu açıklarken, yaz aylarının sonlarına doğru Sephora, NYX Professional Makeup, Bobbi Brown, Pottery Barn, Wayfair ve King’in de testlere başlayacağını belirtti.

 

Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress