Artık İş Başvuruları Facebook'tan!

Facebook üzerinde son dönemlerde karşılaştığımız gönderilerin çoğunluğu ya iş ya da çalışan arayan ilanlar oluyor. Facebook ise bu durumu farketmiş olacak ki işe alım araçlarını test etmeye başladı.

Yapılan açıklamalara göre Facebook, kurumsal sayfalarında "İşler" adını taşıyan bir sekmeyi test ediyor. Bu sekmedeki iş ilanlarının yanında "Şimdi Başvur" butonu sayesinde kullanıcının Facebook'taki bilgileri otomatik olarak alınıyor ve başvuru süreci pratik bir şekilde gerçekleşmiş oluyor. Test edilen İşler sekmesi, şirketler için bir tür açılış sayfası olarak işliyor. Bu sekme sayesinde şirketler açık pozisyonlarını ilan edebilecek ve gelecek başvuruları web sitesine veya başka bir platforma yönlendirme yapmadan alabilecek. Kullanıcılar ise şirketlerin Facebook sayfalarını takip ederek gelecekte açılacak pozisyonlardan haberdar olabilecek. Şirketler, diledikleri takdirde belli bir ücret karşılığında iş ilanlarının Haber Kaynaklarında görüntülenmesini sağlayabilecek.

Facebook iş başvurusu imkanı sunarak LinkedIn’e rakip olabilir

“Şimdi Başvur”
butonu sayesinde Facebook üzerinden iş arayan kullanıcılar, özgeçmiş detaylarını ve geçmiş iş tecrübelerine dair bilgileri girme zahmetinden kurtulacak. Sosyal paylaşım sitesi, Facebook Connect özelliğiyle başka işe alım sitelerinde de aynı imkanı sunuyordu.

Kullanıcı sayısı neredeyse LinkedIn'in 4 katı olan Facebook, bu yeni özelliği sayesinde LinkedIn'e de büyük bir rakip olacağa benziyor.
Idecon Etkinlik Yönetimi, Reklam, Medya İletişimi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Adres : Ağaoğlu Andromeda Gold Residence Meriç Caddesi No:1 B Blok K:4 D:17
Ataşehir/İstanbul
Telefon : 0216 470 56 11
E-posta : merhaba@ideconturkiye.com
© Copyright 2017 - Idecon idea & congress